06 maja 2022

W dniu 5 maja obchodziliśmy Dzień Tolerancji, Praw Człowieka, Integracji Europejskiej oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Z tej okazji w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Dysleksji pod hasłem „Jesteśmy różni,  uczymy się razem” odbyło się spotkanie online, transmitowane na żywo na różnych platformach. Mogliśmy spotkać się z uczniami i nauczycielami z innych szkół w Polsce.  Podczas transmisji na żywo wysłuchaliśmy słów Przemka Staronia (Nauczyciela Roku 2018, finalisty Global Teacher Prize 2020, etyka, filozofa, psychologa). Następnie odbyły się warsztaty podczas, których tworzyliśmy prace kreatywne na temat „Przebierańcy – portrety rozbieżne”.  Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością. Podsumowując wydarzenie wykonali mapy myśli, w których zawarta była myśl przewodnia nawiązująca do filmu „Nobody is normal”.