Oferta placówki

Oferta edukacyjna

1. Język angielski od klasy I, w klasie VII możliwość nauczania na poziomie rozszerzonym (przygotowanie do dwujęzyczności), przygotowanie do egzaminu zewnętrznego certyfikującego znajomość języka
  2. Od klasy VII drugi język do wyboru hiszpański lub niemiecki
  3. Od klasy VI możliwość nauki języka niemieckiego (przygotowanie do certyfikatu DSD I)
  4. Realizacja 5 innowacji pedagogicznych:

- „Wariacje z językiem angielskim tzw. dwujęzyczność w edukacji wczesnoszkolnej”

- „Mały programista” w kl. I-III

- „English My hobby” w kl. VII – VIII

- „English opens the door to our future” w kl. IV-VI

- „Balonowy zawrót głowy" - zajęcia świetlicowe

1. Bogaty program sportowy we współpracy z Urzędem Dzielnicy, Klubem GROM, animatorami na ORLIKU
  2. Liczne koła zainteresowań i przedmiotowe dla uczniów uzdolnionych i zainteresowanych
  3. Zajęcia wychowawcze i profilaktyczne prowadzone przez wychowawców, pedagoga, psychologa we współpracy ze Strażą Miejską i innymi instytucjami
  4. Zajęcia z logopedą, terapeutami z zakresu terapii pedagogicznej, terapii ręki, integracji sensorycznej, gimnastyki korekcyjnej

W zakresie zadań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych współpracujemy z Policją,
Strażą Miejską , Urzędem Marszałkowskim, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Fundacją „Dajemy Dzieciom Siłę”, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną nr 13 i nr 4, Domem Kultury Zacisze, Domem Kultury Świt, Parafią pw. Chrystusa Króla, pobliskimi przedszkola, Biblioteka dla, Dzieci i Młodzieży nr 12, chórem Sonorki, Centrum Nauki Kopernik, Uniwersytetami, Radą Języka Polskiego, Stowarzyszeniem VOX HUMANA, Towarzystwem Aktywności Twórczej Szansa, VIII Ogrodem Jordanowskim,  Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, Stowarzyszeniem Epsilon Centrum Edukacji i Profilaktyki,  MOPS, Caritas, Uczniowskimi Klubami Sportowymi (KS GROM), PGR Bródno, GRANNA, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji , Samodzielnym Zespołem Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Targówek i in.

Baza szkoły:

1. Przytulne sale i pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, dostęp do Internetu,  projektory, komputery, tablice interaktywne, tablety, roboty edukacyjne, itp
  2. Zajęcia w pracowniach prowadzone nowoczesnymi metodami nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych, elementów oceniania kształtujacego
  3. Zajęcia informatyczne w dwóch pracowniach komputerowych z dostępem do Internetu
  4. Biblioteka oraz czytelnia ze stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu, czynna od 8.00 do 16.00
  5. Pracownie terapeutyczne wyposażone w nowoczesne pomoce
  6. Harcówka dla harcerzy i zuchów
  7. Gabinet profilaktyki medycznej, czynny codziennie od 7.30 do 15.05
  8. Nowoczesne boisko szkolne,  plac zabaw ze ścieżką zdrowia
  9. Świetlica szkolna z  pracownią internetową na 5 stanowisk, czynna od 6.30 do 18.00
  10. Posiłki w stołówce, II śniadania w klasach, mleko i owoce, warzywa w ramach programu Agencji Rynku Rolnego
  11. Szkoła jest  monitorowana
  12. Boiska sportowe przy szkole i ORLIK 2012, hale pneumatyczne przykrywające boiska na okres zimy

Szkoła Podstawowa nr 114 to przede wszystkim dzieci, rodzice, pracownicy szkoły  i prawidłowe relacje między tymi podmiotami.

Szkoła 114 jest szkołą przyjazną dziecku. Nie można byłoby tego osiągnąć bez wspaniałych pedagogów, którzy pracują w 114. Oddają swoje serce, wiedzę, poświęcenie, cierpliwość, spokój i czas. Rozumieją potrzeby wychowanków. Szkołę 114 można nazwać szkołą przyjazną dziecku, ale również szkołą nowoczesną z jasno wyznaczonymi celami, bezpieczną i przyjazną uczniom, wychowującą uczniów – wychowanków XXI wieku i nie zapominającą o tradycjach i bogatej historii szkoły.