06 listopada 2023

Spotkanie z Panem Poetą

3 listopada uczniów z oddziału przedszkolnego odwiedził Pan Poeta – bajkopisarz, autor książek dla dzieci. Uczniowie wysłuchali opowiadań o „Kurze co tyła na diecie” oraz o „Kaczce, co przebrała miarkę”. Było kolorowo, balonowo, a przy tym bardzo wesoło.

Spotkanie odbyło się w ramach NPRC 2.0. Dzięki realizacji tego programu biblioteka szkolna wzbogaciła się o 97 książeczek adresowanych dla dzieci w wieku 5-6 lat. Wszystkie pozycje zostały umieszczone na specjalnej „półeczce dla zerówkowicza”. Uczniowie z oddziału przedszkolnego, na specjalnych zajęciach, które odbyły się w bibliotece, uroczyście zostali przyjęci w poczet czytelników. Otrzymali karty czytelnika i wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę.