03 stycznia 2024

Grudniowa akcja czytelnicza z zadaniami

Przez cały grudzień, od poniedziałku do piątku, wspólnie z uczniami klas 1-3 codziennie w bibliotece czytaliśmy książkę pt. "W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy" autorstwa Eweliny Włodarczyk. Był to bardzo miły czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Czytanie poszczególnych rozdziałów kończyło się wycinaniem, kolorowaniem i przyklejaniem na kartkę malutkich choinek, które na koniec utworzyły dużą kolorową choinkę. Uczniowie robili również prace nawiązujące do adwentowych zadań wykonywanych przez bohaterkę opowiadania.

Były to wspaniałe chwile z naszymi czytelnikami. Towarzyszyło nam przy tym mnóstwo radości, wspomnień i refleksji nad przeżywanym czasem. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a najbardziej wytrwali nagrody książkowe.

Grudzień, to w naszej bibliotece także akcja świątecznej wymiany książek. Pod biblioteczną choinkę można było podłożyć jakąś książkę i wybrać sobie inną.

Wszystkim dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy do naszej biblioteki … już wkrótce kolejne atrakcje.