14 grudnia 2023

Pasowanie na czytelnika

12 grudnia uczniowie klas pierwszych oficjalnie powiększyli grono czytelników biblioteki szkolnej. Wprowadzeniem do pasowania na czytelnika było przedstawienie, w którym bohaterowie lektur odwiedzili najmłodszych uczniów. Uczniowie klas III-VIII, tak ciekawie zaprezentowali bohaterów książek w przedstawieniu pt. „Niedokończone zaklęcie”, że nasi pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z rozpoznaniem, kto jest kim.

Na koniec uroczystości uczniowie złożyli przysięgę czytelnika i otrzymali wyprawkę czytelniczą - podarowaną dla każdego ucznia klasy pierwszej przez Instytut Książki. W tym roku jest to „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach.

Następnego dnia pierwszoklasiści przyszli do biblioteki na swoją pierwszą lekcję biblioteczną, podczas której zapoznali się z regulaminem biblioteki i czytelni oraz sposobem wypożyczania książek. Zwiedzili bibliotekę oraz wypożyczyli lekturę i pierwszą książeczkę, którą sami wybrali.

Cieszymy się, że biblioteka zyskała nowych czytelników i liczymy, że będą w niej częstymi gośćmi.