19 lutego 2024

Dzień Kota

Z okazji Dnia Kota w naszej bibliotece królowały oczywiście koty. Uczniowie z oddziału przedszkolnego wysłuchali opowiadania z książeczki pt. „Kotek, który merdał ogonkiem”, a następnie samodzielnie odczytywali informacje o kocich zdolnościach i zawieszali je na tablicy, tworząc wspólnie gazetkę. Wiele radości było przy tworzeniu kocich figurek z rolek, czarnej bibuły i koralików. W efekcie na bibliotecznych stołach zaroiło się od kocich przystojniaków. Świętowanie Dnia Kota zakończyło się wykonaniem kocich maseczek i przemarszem dzieci przez korytarz do swojej sali.

Wyeksponowane na bibliotecznej wystawie książki, których bohaterem jest KOT, cieszyły się w tym dniu dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do literackiej przygody z kocim bohaterem nie tylko w dniu jego święta.