Tydzień mózgu w naszej bibliotece

Czy wiedzieliście, że przeciętnie każdego dnia człowiek doświadcza około 70 tysięcy myśli? Czy wiedzieliście, że mózg ludzki jest jedynym narządem w organizmie człowieka, który nie posiada receptorów nerwowych, co oznacza, że nie odczuwa bólu?

Te, i kilkanaście innych ciekawostek mogliście usłyszeć przez ostatni tydzień w bibliotece szkolnej, gdzie obchodziliśmy Europejski Tydzień Mózgu.

Nasi czytelnicy chętnie ćwiczyli mózg grając w planszowe i internetowe gry logiczne, uczestniczyli w zajęciach dotyczących tego narządu oraz rozwiązywali zagadki.

Odkryli również, że nie ma znczaeina kojolneść ltier skaadjącyłch się na dnae sołwo. Wanże jset tyklo to, żbey pirewzsa i ostnatia ltreia błyy na sowim mijescu.

Zachęcamy, aby rzucać wyzwanie swojemu mózgowi przez cały rok np. grając w ciekawe planszówki w naszej bibliotece oraz podnosić swoją wiedzę na temat mózgu, korzystając z naszego bogatego księgozbioru w tym temacie. Można również skorzystać z gier na stronie https://www.gamesforthebrain.com/polish/