30 września 2024

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2024

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony został w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest urodzona 29 września Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

W naszej szkole już od 7 lat włączamy się w tą piękną inicjatywę. W ubiegłych latach uczniom czytali goście zaproszeni - rodzice, aktorzy, pracownicy warszawskich urzędów ale także dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi w naszej szkole oraz starsi uczniowie młodszym.

W tym roku uczniom czytali nauczyciele, a ponieważ 29 września przypadał w niedziele, więc wzięliśmy udział w akcji w poniedziałek 30 września czyli w Dzień Chłopaka – dlatego też chłopcy byli bohaterami książek, czytanych w tym dniu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przeznaczyli 10 minut swoich zajęć i głośno czytali uczniom. Wszystkich zachęcamy, aby częściej przychodzili do biblioteki, bo czytanie - nie tylko głośne - wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole…