Emp@tyczna Klasa

Ogólnopolski projekt Emp@tyczna Klasa, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. Głównym celem Projektu jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania. Uczestnicy w ramach projektu realizowują comiesięczne zadania, które dostępne są w zakładce Misje na stronie www.empatycznaklasa.edu.pl.

Ambasadorami projektu są: Grzegorz Kasdepke, Katarzyna Włodkowska, Gosia Buszman, Beata Chojnowska-Gąsiorek, Jarosław Pieńkosz

Projekt jest objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Piotr Uruski - poseł na Sejm RP, KinoSzkoła Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej, SuperBelfrzy, Głos Nauczycielski, Centrum Rozwoju Edukacji EDICON.