ERASMUS +

Głównym założeniem Erasmusa+ jest współpraca w realizacji innowacyjnych pomysłów oraz wymiana dobrych praktyk.

Temat naszego projektu to: ‘Respect - a Value for a Lifetime’ „Szacunek – wartość na całe życie”.

Projekt realizowany jest w terminie : wrzesień 2016-czerwiec 2018

Szkolni koordynatorzy: Małgorzata Łaska oraz Dorota Walczuk

‘Without feelings of respect, what is there to distinguish men from beasts?’ Confucius

Konfucjusz powiedział, że to właśnie szacunek odróżnia nas ludzi od bestii.

Poczucie własnej wartości (self- esteem) oraz szacunek (respect) są to wartości, o które musimy dbać. Nie żyjemy na bezludnej wyspie, a więc musimy szanować innych, aby dobrze nam się żyło. Żyjemy w środowisku wielokulturowym, więc uczmy się szanować różnice, aby coraz więcej rzeczy nas łączyło, a nie dzieliło. Bądźmy tolerancyjni. Traktujmy innych tak jakbyśmy sami chcieli być traktowani. Szanujmy świat, który nas otacza. Szanujmy siebie, innych, środowisko, zwierzęta i przyrodę.

Projekt Erasmus+ realizujemy wraz ze szkołami z Cypru, Hiszpanii oraz Bułgarii.

Cele naszego projektu:

Uczniowie m.in.:

• Poznają swoje mocne i słabe strony
  • Zwiększą swoje kompetencje językowe
  • Nawiążą kontakty z uczniami z innych krajów europejskich
  • Poznają znaczenie słowa RISPECT (szacunek) i nauczą się jak z szacunkiem odnosić się do otoczenia (do ludzi, przyrody)
  • Będą korzystać z nowoczesnych technologii
  • Będą propagować zasady dobrego zachowania wykorzystując język angielski

Więcej o projekcie na blogu: https://funwithenglishsp114.blogspot.com/search/label/RESPECT