Mega Misja

MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla świetlic szkolnych.

Forma programu opiera się na bajce o cyfrowym laboratorium, w której dzieci poznają animowanych bohaterów, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem - Psotnikiem.  Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji, które są oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Poprzez wykonywanie kolejnych zadań dzieci zdobywają wiedzę i uczą się, jakie treści można upubliczniać w sieci, jak chronić swoją prywatność, jak kulturalnie zachowywać się w sieci, a także jak odróżnić treści wiarygodne od niewiarygodnych i przestrzegać praw autorskich w internecie. Wykonywanie ćwiczeń pozwala grupie gromadzić punkty i wymieniać je na nagrody dla całej świetlicy, m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne. W MegaMisji ważna jest współpraca między dziećmi, twórcza dyskusja w trakcie zajęć i zabawa, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

Honorowym ambasadorem programu jest Grzegorz Kasdepke – autor bestsellerowych książek dla dzieci.