Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci" / "Bilingual Future"

Oddział przedszkolny realizuje program o powszechnej dwujęzyczności dzieci.

W naszej szkole Program Powszechnej Dwujęzyczności realizowany jest w oddziale przedszkolnym od 2018r.

Misją programu jest powszechne, codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie języka angielskiego.

Podczas codziennych zajęć dzieci oswajają się, a następnie przyswajają słówka z języka angielskiego, by w końcu zacząć z tych zasobów stopniowo czynnie korzystać.

Realizacja programu odbywa się w oparciu o materiały edukacyjne pt. „Tom&Keri”. W formie spirali językowej wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym.