Szkoła w Chmurze Microsoft

Szkoła została wyróżniona przez Microsoft Polska w programie Microsoft „Szkoły w Chmurze” oraz wyróżniona przez m.st. Warszawa za aktywne i systematyczne korzystanie z rozwiązań jakie niesie przystąpienie do projektu eduwarszawa i korzystanie z cyfrowej platformy edukacyjnej oraz  narzędzi pakietu Office 365 w szkole i w domu każdego ucznia i nauczyciela.

Co zyskuje społeczność szkolna?

1. Jednolite, ustandaryzowane środowisko informatyczne, ułatwione zarządzanie i administracja
  2. Prawo do korzystania z najnowszych wersji produktów Microsoft na wszystkich szkolnych komputerach
  3. Możliwość instalacji najnowszej wersji pakietu Microsoft Office do użytku prywatnego dla nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły (5 komputerów, 5 tabletów, 5 telefonów.
  4. Integracja ekosystemu rozwiązań technologicznych oraz usług w obrębie szkoły takich jak: e dzienniki, elektroniczna księgowość, finanse itp.
  5. Minecraft Education Edition dla nauczycieli i uczniów
  6. Możliwość organizacji zdarzenia na żywo w aplikacji Microsoft Teams do 20 tysięcy uczestników
  7. Zwiększone bezpieczeństwo i uproszczone zarządzanie w środowisku szkolnym za pomocą Intune dla Edukacji i Azure Active Directory Premium