„Zespół boisk sportowych ORLIK 2012” przy Szkole Podstawowej Nr 114 składa się z:

• Boiska do piłki nożnej – pole gry 56 m x 26 m

• Boiska wielofunkcyjnego – pole gry 28,1 m x 15,1 m przeznaczonego do piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki ręcznej, tenisa ziemnego oraz badmintona.

Boisko Orlik jest wielofunkcyjnym kompleksem sportowym, bezpłatnie dostępnym dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności, płeć, wiek, poziom zamożności, przynależność etniczną i światopoglądową każdy mieszkaniec  ma do nich dostęp, rozumiany jako możliwość uczestnictwa i rozwoju swoich sportowych umiejętności, a także miłego spędzania wolnego czasu.

Godziny otwarcia obiektu:

od poniedziałku do piątku 14.00 - 22.00

soboty i niedziele od 10.00 - 22.00

Telefon 601-864-377 (czynny w godzinach otwarcia boiska)

adres email: orlik.sp114@eduwarszawa.pl

Szkoła Podstawowa nr 1114 bierze udział w roku 2023 w  Programie  Lokalny Animator Sportu organizowanym przez Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy. Celem programu jest upowszechnienie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych poprzez umożliwienie udziału w sportowych zajęciach pozaszkolnych, dofinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia te realizowane są przez lokalnych animatorów sportu w oparciu o infrastrukturę, powstałą w ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

Animatorzy pracujący na boisku uczestniczą w programie Lokalny Animator Sportu finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ramach projektu:

• wspierają rozwój dzieci i młodzieży przez zwiększenie ich aktywności ruchowej prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, zdolności motorycznych, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia, współpracują z klubami sportowymi,
  • aktywizują do uprawiania sportu wszystkie grupy wiekowe i społeczne,
  • organizują zajęcia sportowe dla dzieci,
  • organizują turnieje i imprezy sportowe,
  • przeprowadzają testy sprawności fizycznej.

Szanowni Państwo,

od 1 lutego 2024r. ulegnie zmianie regulamin korzystania z boiska ORLIK 2012 oraz zmieniają się zasady rezerwacji „z tygodniowym wyprzedzeniem”.  Rezerwować można tylko przez adres e - mail sekretariatu szkoły – sp114@eduwarszawa.pl. Pracownicy sekretariatu będą dokonywać rezerwacji na wolne terminy.

W treści wiadomości e - mail należy podać imię i nazwisko, numer telefonu i termin rezerwacji, np. Jan Kowalski, 222111333, poniedziałek 5.02. 2024 r., godz. 19.00. Wiadomości e - mail będą odczytywane w dniach pracy sekretariatu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 12.00.

Liczy się kolejność zgłoszeń. Jedna grupa może zarezerwować jeden trening w ciągu tygodnia.

Link do tabeli z wolnymi terminami znajduje się na  stronie https://sp114targowek.eduwarszawa.pl/ w zakładce Strefa ucznia – Sport – ORLIK 2012 –

Szkoły i przedszkola chcący korzystać z boisk w dni powszednie w godz. 8.00 – 13.00 zgłaszają się z prośbą o rezerwację do sekretariatu szkoły – sp114@eduwarszawa.pl.

Kluby sportowe dokonują rezerwacji poprzez złożenie pisma do dyrektora szkoły do dnia 10 czerwca każdego roku na adres Szkoła Podstawowa nr 114, ul. Remiszewska 40, 03-550 Warszawa.