12 kwietnia 2024

Obchody Światowego Dnia Autyzmu

Dnia 11.04.2024 r. z okazji Światowego Dnia Autyzmu przypadającego na 2.04 grupa pedagogów przygotowała w naszej szkole warsztaty zatytułowane Dzień Świadomości Autyzmu. Wszyscy uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę na temat tej niepełnosprawności, doświadczając typowych dla tej przypadłości trudności w funkcjonowaniu. Wykonywali zadania ścieżki sensorycznej w stacjach: wzrok, słuch, dotyk i motoryka mała, równowaga oraz rozwój społeczny. Uczestnicy zdarzenia otrzymali symbol włączenia się w akcję - niebieski puzzel przyczepiany do ubrania. Niektórzy przyszli też w stroju w tym symbolicznym kolorze. W akcję włączyła się cała szkoła. Część nauczycieli również wykonywała doświadczenia, przyznając, że nie było to łatwe. Serdeczne podziękowania dla organizatorów: Pani Martyny Masiulaniec, Joanny Fundowicz, Anny Dubczyńskiej, Anny Łabuz, Urszuli Sasimowskiej, Karoliny Sowy oraz oraz Grzegorza Rychlika. Wielkie podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji należą się też klasie 5a oraz za pomoc przy promowaniu akcji - wolontariuszom z klasy 7b.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tego wydarzenia - TUTAJ