Stulecie szkoły to inspirujący temat zadań realizowanych także na terapii pedagogicznej. Zajęcia z zakresu jubileuszu naszej szkoły odbywały się w wybranych grupach terapeutycznych i dotyczyły różnych aktywności. I tak na przykład dzieci z oddziału przedszkolnego 0a popuściły wodze fantazji i tworzyły plakaty przedstawiające „Szkołę ze snów”. Pojawiło się dużo pozytywnych emocji, a wykonane z wielkim zapałem prace były niezwykle barwne i pomysłowe. Z kolei w klasach VII w czasie edukacji zdalnej i zajęć online zajęliśmy się opracowaniem wypowiedzi pisemnej pt.: „Moja szkoła za 100 lat”. Uczniowie wykazali się niebanalnym podejściem do zadanego tematu, wynikiem czego były ciekawe opisy szkoły przyszłości. Kto wie? Może to, co dziś wydaje się nam całkiem nierealne, za 100 lat będzie czymś całkowicie zwyczajnym.