14 maja 2021r. przy pięknej wiosennej pogodzie w Szkole Podstawowej nr 114 Z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie miała miejsce niecodzienna uroczystość. Dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy  na budynku przy ul. Stojanowskiej 12/14, gdzie w latach 1936 – 1957 mieściła się Szkoła Podstawowa nr 114. Na terenie ogrodu szkolnego posadzono dąb pamięci oraz wkopano kapsułę czasu dla przyszłych pokoleń. Do kapsuły włożone listy od wszystkich klas, drobne pieniądze, maseczka, przyłbica, zdjęcia. Uroczystość odbyła z udziałem włodarzy dzielnicy Targówek, m.st. Warszawy, Rady Rodziców, przedstawicieli uczniów, nauczycieli i pracowników administracji. Powstanie Szkoły Podstawowej Nr 114 w Warszawie sięga roku 1920r. Obchody 100-lecia zostały objęte szczególnymi patronatami instytucji współpracujących ze szkołą. Patronatem objęli: Pan Adam Struzik – Marszałek województwa mazowieckiego oraz Pani Małgorzata Kwiatkowska – Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st.