Pochłaniacz wiedzy. Nauka rozwija myślenie.

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny „Pochłaniacz wiedzy. Nauka rozwija myślenie”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Partnerem w projekcie jest Fundacja Habitat for Humanity Poland.

Program ma na celu rozwijanie kompetencji kluczowych w kameralnych, małych grupach przy maksymalnym kontakcie indywidualnym z nauczycielem.

W projekcie może wziąć udział 80 uczniów z klas 1-7. KAŻDE DZIECKO WYBIERA DWIE AKTYWNOŚCI PROJEKTOWE (podstawową i uzupełniającą).

W ramach projektu będą prowadzone zajęcia:

ZAJĘCIA PODSTAWOWE (PIERWSZA AKTYWNOŚĆ PROJEKTOWA):

wyrównawcze z matematyki (grupy 2 osobowe) - 1 godz. w tygodniu

wyrównawcze z języka angielskiego (grupy 3 osobowe) - 2 godz. w tygodniu

• wyrównawcze z języka polskiego jako obcego (grupy 2 osobowe) - 2 godz. w tygodniu

• koła matematyczne (grupy 6 osobowe) - 4 godz. w tygodniu

• koła fizyczne (grupy 6 osobowe) - 4 godz. w tygodniu

• ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE (DRUGA AKTYWNOŚĆ PROJEKTOWA):

• zajęcia informatyczne - robotyka, programowanie (grupy 8 osobowe) - 2 godz. w tygodniu

• zajęcia ekologiczno-przyrodnicze metodą eksperymentu (grupy 10 osobowe) zajęcia prowadzi Habitat for Humanity Poland

W załączniku Regulamin Rekrutacji i Uczestnictwa w projekcie oraz prezentacje zapraszające na zajęcia przygotowane przez trenerów Fundacji Habitat.